Alparslan Büyük Selçuklu 48. Bölüm Fragmanı: ‘Işınla Nefesleri Kesilecek’ Ortam buz gibi

MaazAhmad
MaazAhmad
2 Min Read

Büyük Selçuklu 48. bölüm fragmanında “Ruhunu kalbinden alacağım” bildirisine imza atan Alparslan, Süleyman’a meydan okuyor. Ne pahasına olursa olsun er ya da geç Süleyman’ın hesabı görülecek ve bedeli en ağır şekilde ödenecektir.

Ömer 9. bölüm fragmanında radikal karar! ‘Her şeye yeniden başlamak istiyorum’

Heyecanın kesintisiz devam ettiği Büyük Selçuklu Alparslan yeni bölüm fragmanında kılıçlar kınlarından çıkıyor ve savaşın fitilleri ateşleniyor. Süleyman’a olan nefreti her geçen gün katlanarak artan Alparslan, yaptıklarının bedelini ona ödetmeye ant içer. Çevikliğini konuşturan Alparslan, boğazına saplanan kılıçtan kurtularak kanının son damlasına kadar savaşır.

Yapımcılığını, proje tasarımını ve senaryosunu Emre Konuk’un üstlendiği, yönetmenliğini Sedat İnci’nin üstlendiği Alparslan Büyük Selçuklu, 48. bölümüyle 20 Mart Pazartesi akşamı saat 20:00’de TRT1 ekranlarında izleyiciyle buluşacak.

Alparslan’ın tahta çıkmasıyla ilgili Tuğrul’un fermanı Alparslan’ın eline geçmiş ve Alparslan bu fermanla Süleyman’ın karşısına dikilmiştir. Süleyman fermana göre tahttan mı inecek yoksa fermana karşı gelip saltanatını korumaya mı çalışacak? Alparslan, Süleyman’ın elinden tahtı alabilecek midir, yoksa Süleyman’ın ayak izlerine karşı yeni çareler mi bulacaktır?

Seferlerin kaçırıldığını öğrenen Alparslan, bu duruma karşı harekete geçecek. Alparslan hem Süleyman’a karşı taht mücadelesi verecek hem de Seferiyeleri kurtarmaya çalışacak. Aynı zamanda Kutalmış’tan gelecek saldırılara karşı da önlem alacak.

Seferler, ölümün eşiğinde bekleyen vahşiler tarafından esir tutuldu. Seferiye, vahşilerin elinden kurtulmak için Alparslan’a haber mi gönderecek yoksa kendi kurduğu bir oyunla bu belayı mı savuşturacak? Vahşiler Seferleri Bizans’a verip daha karlı bir anlaşma mı yapacak?

Kutalmış, Tuğrul’un ölümüyle tahta geçmek için harekete geçti ve bütün birliklerini seferber etti. Kutalmış Rey’e yürüyüp tahta geçebilecek mi yoksa bu çaba yeterli olmayacak mı? Kutalmış’ı kardeşi Resul Tegin ile zorlu bir mücadele beklemektedir.

Vaspurakan ve Surmari’yi yeniden ele geçiren Grigor ve Leon’un yeni hedefi ne olacak? Süleyman’ın üzerinden yeniden planlarını mı yürütecekler yoksa kartlarını açık mı oynayacaklar? Süleyman’ı veziri Amidülmülk’ün gölgesinden çekip yanlarına alabilecekler mi?

Daha Fazla Eğlence Haberi Okuyun

Haber kaynağı

Share this Article
Leave a comment