Amelie sandığınız kadar masum olmayabilir: KGB ajanı mı? – Diken

MaazAhmad
MaazAhmad
2 Min Read

Fransız yönetmen Jean-Pierre Jeunet 22 yıl önce sinemaya getirmişti. “Amelie”Casusun aslında bir garson olmadığını, Sovyetler Birliği istihbarat servisi KGB tarafından tutulan bir casus olduğunu açıkladı.

Fotoğraf: MUBI

Jeunet’nin “Amelie Poulain’in Peri Masalı Kaderi” veya kısaca “Amelie” Film adını verdiği filmi tüm dünyada büyük ilgi görürken, zamanla sinemanın kült filmleri arasında kendine yer bulmuştur.

Paris sokaklarında geçen film, bizi genç, her zaman hayat dolu, hayata sevgi dolu gözlerle tanıklık eden ve özel ışıltısını her an yanında taşıyan Amelie’nin hikayesini izlemeye davet ediyor.

Fransız aktris Audrey Tautou’nun canlandırdığı Amelie, kendini başkalarının hayatlarını onarmaya ve onları mutlu etmeye adamıştır; bunun farkında olmayan insanların hayatını fark etmemesi için bu özveriyi gösteriyordu ama filmin yönetmeni Jeunet, neredeyse çeyrek asır sonra aslında Amélie’yi düşündüğümüz gibi yaptı. ‘masum bir karakter değil’ söylenmiş.

actu.fr’ye göre Jeunet, ikonik filminin 22. yılı için hazırladığı kısa filmde Amélie Poulain’in gerçek hikayesini anlattı. Altı dakikalık kısa filmle Jeunet, sinemanın en büyük olay örgüsünden birini başardı (bir kurgu eserinde olay örgüsünde radikal bir değişikliği içeren edebi bir teknik).

Amélie bir KGB ajanıydı.

Filme göre, Amélie aslında Sovyetler Birliği’nin istihbarat servisi KGB (Devlet Güvenlik Komitesi) tarafından işe alınmış bir casustu. Ve aslında, Amélie küçüklüğünden beri casusluk eğitimi alıyordu.

Film, Jeunet’in sırrı açıklama zamanı hakkında konuşmasıyla başlar. Amélie’nin casusluk teknikleri ve siyanürlü krem ​​brulee hazırlaması gibi ‘kurnaz’ Planları, filmden ikonik sahnelerin yardımıyla deşifre edilir.

Yeni kısa film, yönetmeni için de Amélie Poulain’in ne kadar özel bir karakter olduğunu gösteriyor. Ne olursa olsun, Amélie’nin iri kahverengi gözlerine bir daha asla eskisi gibi bakamayacaksınız!

Daha Fazla Eğlence Haberi Okuyun

Haber kaynağı

Share this Article
Leave a comment