Aslantuğ TRT dizisinden ayrıldı: ‘Bu olursa bizimle çalışamaz’ diyen ‘Siyasi kibir’ isyan etti

MaazAhmad
MaazAhmad
2 Min Read

Bir İstanbul Masalı dizisi ile halkın hafızalarına kazınan ünlü oyuncu Mehmet Aslantuğ, geçtiğimiz günlerde TRT1 ekranlarında yayınlanan Kalp Çıkışı dizisinde izleyici ile buluşuyordu. 61 yaşındaki başarılı oyuncu Aslantuğ, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımın altına yazdığı açıklamada, Yürek Çıkmazı dizisi kadrosundan kendi isteğiyle değil kanalın isteği üzerine ayrıldığını duyurdu. hesap. Aslantuğ, yaptığı açıklamada ayrılma nedeninin siyasi görüşleri olduğunu ima etti.

Oğluna yaptığı açıklamada nasihatte bulunan ve ilk projelerini 35 yıl önce çektiklerini belirten Aslantuğ, “35 yıl sonra bile doğruya ve doğrudan ses vermeye çalışıyoruz; O kurumları kendine bağlayarak siyasi tavrının kendi malı olduğuna inananlar, yarın o koltuklara başkaları oturduğunda sesimizin aynı vicdanla yankılanacağını bilseler de; Bizim gerçeklerden ilham alan, sorgulayan, sorgulayan tavrımıza gücenip, ‘Bu olursa bizimle çalışamazlar’ diyerek kibirlenebilirler.

Aslantuğ’un açıklaması, uzun süredir iktidar tarafından dışlanan, ekranlara çıkması engellenen, konser yasakları konulan birçok sanatçının olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi. Sosyal medya kullanıcıları da “Güzel günler göreceğiz” diyerek oyuncuya destek oldu.

İşte Aslantuğ’un o paylaşımı:

‘Can ASLANTUĞ’ Oğlu’na Üniversite temelli bitiyor. Oyunculukta heyecan büyüdüğü için “TRANSFER KİTABI” tanıklığında birkaç cümle kurmak istiyorum. Tıpkı bu gece olduğu gibi, bazı anlar kaydedilmeye değer!
Kredisini paylaştığım dizi yayına gireli 35 yıl oldu. Adı “İz Arayışı”…
“Belene, Ağaların Düğünü, Kopuk Tim, Vurgu, Karayar Köprüsü, Kapıları Açmak, Yalancı” gibi aynı çatı altında yaptığımız diğer projelerden sadece bir tanesidir.
35mm vurdu. Türkiye’nin ilk en uzun dizisi. Meslek hayatımın özel yönetmenlerinden Hüseyin Karakaş ile çalıştık. Seni saygı ve rahmetle anıyorum.

Bugün, 35 yıl sonra, doğrudan doğruya ses vermeye çalışıyoruz; O kurumları kendine bağlayarak siyasi tavrının kendi malı olduğuna inananlar, yarın o koltuklara başkaları oturduğunda sesimizin aynı vicdanla yankılanacağını bilseler de; Bizim gerçeklerden ilham alan, sorgulayan, sorgulayan tavrımızdan rahatsız olabilirler ve “Böyleyse bizimle çalışamazlar” diye kibir içinde olabilirler.

Daha Fazla Eğlence Haberi Okuyun

Haber kaynağı

Share this Article
Leave a comment