Atatürk’ün annesinin hayatını konu alan ‘Zübeyde’ filminin çekimleri başladı.

MaazAhmad
MaazAhmad
2 Min Read

Mustafa Kemal ATATÜRKannesinin hayatını sinemaya taşıyacak “Zubade” Filmin çekimlerine İzmir Bergama’da başlandı. Yapımcı Nuri Yıldırım, 6 hafta sürmesini planladıkları çekimlerin Bergama, Ayvalık ve Dikili’de yapılacağını söyledi.

Film ekibinin bir aile gibi birbirine destek olduğunu ve herkesin canla başla çalıştığını ifade eden Yıldırım, “Bir Bergamalı olarak şunu söylemeliyim ki, Bergama misafirperverliği herkesi etkiliyor. İnsanlar burada kendilerini evlerinde gibi hissediyor.”

“TOPLUMDAKİ HERKESE ULAŞACAK BİR HİKAYE”

Filmin Cumhuriyet’in 100. yılı olması nedeniyle önemli olduğuna işaret eden Yıldırım, bir kahramanın annesini anlatmak için yola çıktıklarını belirterek, “Her onurlu savaşçının bir bekleyeni vardır. Bu anne olunca duygular harekete geçer.” bambaşka bir yer.Toplumdaki herkese dokunacak bir anne oğul.Öncelikle onun hikayesi ama oğul Mustafa Kemal olunca hikaye farklı bir yere taşınıyor tabi ki.Anne-oğul ilişkisini anlattığımız için, herkes kendinden bir şeyler bulacaktır” dedi.

Filmin ortak yapımcılığını üstlendiği Müslüm filmi gibi gişede kendini göstereceğini ve sinema salonlarını dolduracağını belirten Yıldırım, Müslüm’de yakaladıkları izleyici sayısını aşmayı hedeflediklerini sözlerine ekledi.

FİLM HAKKINDA

Zübeyde karakterini Aslıhan Güner’in canlandıracağı filmde Alican Yücesoy, Emre Kınay, Devrim Nas ve Sitare Akbaş rol alacak. Senaryosunu İlber Tekinsoy’un yazdığı filmin yapımcılığını Nuri Yıldırım ve Alper Tosun üstleniyor.

Altı çocuğundan dördünü bir hastanede hastalıktan kaybeden bir annenin Mustafa Kemal’i cesaret, bilgelik ve metanetle yetiştirme sürecine ışık tutan filmde, Atatürk’ün annesiyle olan ilişkisi, çatışmalar ve zorluklar ekrana taşınıyor. Zor şartlar altında genç yaş. Bir çınarın gölgesi olan bir annenin hikayesini anlatan, ihtiyaç duyduğu şefkat ve sevgiyi her koşulda gösteren yapımın 29 Ekim haftasında vizyona girmesi planlanıyor.

Yapımcılığını ICNN Production’ın üstlendiği filmin gişe gelirinin bir kısmı Darüşşafaka Vakfı’na bağışlanacak.

Daha Fazla Eğlence Haberi Okuyun

Haber kaynağı

Share this Article
Leave a comment