Emre Belözoğlu, ‘Ey Fethullah’ın evladı’ diyen Fatih Altaylı hakkında işlem yaptı

MaazAhmad
MaazAhmad
3 Min Read

Spor Toto Süper Lig’in 25. haftasında Başakşehir’in Beşiktaş’a 2-0 mağlup olduğu maçta Siyah Beyazlı taraftarların ailesine hakaret ettiğini belirterek, “Benim bir annem var, kimsenin elini tutmadı. ama babam.Eşim benden önce kimseyle tanışmadı.Onur istiyorlarsa bizde var.Yeterince var açıklamasını yapan Teknik Direktör Emre Belözoğlu’na ünlü gazeteci Fatih Altaylı zehirli bahar sözleriyle yüklendi.

“Onur mu, haysiyet mi?”

Altaylı, Bloomberg HT’deki yayında Belözoğlu’nun kadınlara yönelik cinsiyetçi açıklamalarda bulunduğunu belirterek, “Annemin eline dokunulmadı, eşimin eline dokunulmadı. Bu şeref mi? Kaçakçısın, yetimin hakkın var. … Namus orada aranır.Elini tutup tutmasında değil.Çünkü kimin hangi karanlık köşede neyi tuttuğunu kimse bilemez.Bunun üzerine böyle bir şey söyleyemezsin.Bunun üzerinden bir kadına hakaret edemezsin. Bir kadının cinselliğiyle elini tutması ilkeldir, bunu bir dünya görüşü olarak empoze edemezsiniz” dedi.

ALTAYLI’DAN OLAY FETÖ SÖZLERİ

Altaylı şöyle devam etti: “Hepimizin çocuğu var. Benim kızım veya senin kızın bir çocukla el ele yürüse sevinirsin. Namus ve haysiyetini mi kaybedersin ey Fetullah evladı Emre! Yazık! Namus hakkında yorum yapmaya, haysiyeti, karısı, kızı ve kendi karısının “Kızını kıyaslamak ayıp. Ama boşuna Fetullahçı Terör Örgütü demiyorlar. Eteğinin altından boşuna çıkmıyorlar” dedi.

“ÇOK ÇOK BEĞENDİ”

Ünlü gazeteci sözlerini, “Ama bu sözü çok kişi sever. Bir alıcısı vardır. O zaten alıcısını bilir. Alıcıya söyler.”

EMRE BELÖZOĞLU: BU BAĞLANTIYI NASIL KURDUNUZ?

Başakşehir Teknik Direktörü Emre Belözoğlu, Gent maçı öncesi yaptığı açıklamada, “Hala çok sakin değilim. Konuşulması gerekenler, iki kızım ve eşime 20 metre uzakta aileme yapılan hakaretlere göre değerlendirilmeli. kendi ailem için söylediğim şeyler bir anda tüm kadınların geçmiş ilişkilerine geliyor, anlam veremiyorum.Beşiktaş’ın çok güzel bir mottosu var “Onurunla oyna, hakkınla kazan”. O şeref ona nasip oldu.Benim iki kızım da orada eşim de orada onlara hakaret, kadına şiddet yok mu?Gerçekçi olmalıyız konuşurken midemizden değil yüreğimizden konuşmalıyız. . Hissetmediğim bir duygu için kimseye hesap vermem. Onu ancak Allah’a veririm.”

BELÖZOĞLU’NUN AVUKATI AÇIKLAMA YAPTI

Emre Belözoğlu’nun avukatı Mahir Işıkay konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Gazeteci Fatih Altaylı’nın 14 Mart 2023 tarihinde katıldığı bir televizyon programında asılsız, gerçek dışı, taraflı, kişilik haklarına aykırı, iftira niteliğinde, eleştiri niteliğinde, ifade ve basın özgürlüğü sınırlarını aşan ifadeleri Türkiye’ye zarar vermeye çalışılmaktadır. Sayın Emre Belözoğlu’nun manevi kişiliğini baltalamak ve kişilik haklarını ihlal etmek hakkında yalan, hakaret ve iftira dolu açıklamalar karşısında açıklama yapılması gerekli görülmüştür.

Hakkında açılan ve hakkında soruşturma bulunmayan tüm soruşturmalardan kesinleşmiş yargı kararıyla beraat eden müvekkilim Sayın Emre Belözoğlu adına; Bu olumsuz algıyı oluşturmak adına Fatih Altaylı’nın açıklamaları nedeniyle tüm yasal haklarımızı kullanacağımızı ve bu kapsamda en kısa zamanda tüm bu haksız suçlamaların adalete teslim edilmesi için gerekli işlemleri başlattığımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz. “

Mahir Işıkay, “Tüm yasal haklarımızı kullanacağımızı ve haksız suçlamaların en kısa sürede adalete teslim edilmesi için gerekli işlemleri başlattığımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz.”

Daha Fazla Spor Haberleri

Haber kaynağı

Share this Article
Leave a comment