Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek: ‘Okan daha uzun yıllar görev yapacak’

MaazAhmad
MaazAhmad
4 Min Read

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun ÖzbekMart ayı Olağan Mütevelli Heyeti Toplantısında konuştu.

Özbek, sarı-kırmızılı kulübün Bankalar Birliği anlaşmasından çıkmayı hedeflediğini belirtirken, teknik direktör Okan Buruk’un geleceğine ilişkin detayları paylaştı.

Dursun Özbek’in açıklamaları şöyle:

“Kulübün üretim faaliyetlerini artırmamız gerekiyor. Bu konudaki en büyük engel Bankalar Birliği anlaşması. Amacımız Bankalar Birliği anlaşmasından en uygun şekilde çıkmak. ‘Yarın ayrılacağız’ demiyorum. Bu amaçla Florya’dan elde edeceğimiz geliri bankada bloke edeceğiz.

Galatasaray Adası, 1957 yılında kulübe kazandırılmıştır. O tarihten bugüne kadar herhangi bir plan ve imar çalışması yapılmamıştır. Her şey akışında gitti ve sonunda başımıza gelenleri herkes biliyor. Adayı kısmen hizmetinize açtık. Adanın imar planları üzerinde de çalıştık. Bir hafta sonra kurtulmuş olacağız ve Galatasaray Spor Kulübü’ne uzun yıllar hizmet etmek için lisans alacağız.”

Dursun Özbek

“MECİDİYEKÖY MOTOR PROJEMİZ”

“Mecidiyeköy projemiz var. Bu proje Galatasaray’ın motor projesi. Galatasaray’ın önünü açacak, Galatasaray’ı uzun yıllara taşıyacak projenin anasıdır. Daha önce otel olarak dizayn edilmişti, olur demiştim. bugün konut olarak yapıp satmak çok daha karlı.sizin de bu yetkiniz var.mecidiyeköy projesi 180 konuttan oluşuyor.Ayrıca 3-4 tane ticari alan var.ticari alanlar da çok değerli. proje lansmanda.Gerçekten bizim çıkış noktamız Mecidiyeköy projesi.1.5 Milyar TL Kar getiren bir proje.”

“25-30 YIL İÇİN TASARLAYACAK”

Florya projesi çok önemli, ilerisi için çok faydalı olacak. Bankalar Birliği’ne olan borcu da geri ödeyip finansal bağımsızlığı sağlayacağız. Ekrandan daha fazla rakam söylemek istemiyorum. Ortaya çıkan fon, Bankalar Birliği borcunu ödedikten sonra Galatasaray’ın 25-30 yılını tasarlayacak. Herkes bu fonu istediği gibi kullanamayacak.

“RIVA’DA 135-140 VİLLAMIZ VAR”

“Riva projemiz var, her hafta gidip takip ediyorum. Riva’da depremden dolayı çok büyük bir talep var. Keşke deprem olmasaydı bu korkuyu yaşamazdık. Ancak ülkemizin coğrafyası çok zor. Bu tehlikeye maruz kalan Riva’da bu nedenle talepler yüksek.Riva’dan “Bize ait 135-140 villamız var. Geliri paylaşacağız. Maliyet artışı bizi ilgilendirmez. 2 milyar TL’nin üzerinde gelirimiz olacak. Malzeme fiyatında artış olması durumunda bu rakam kademeli olarak artacaktır.”

“BÜYÜKÇEKMECE’DE MÜKEMMEL BİR ARAZİMİZ VAR”

“Büyükçekmece projesi Galatasaray’ın gündemine uzun zaman önce gelmişti. Muhteşem bir arsa ama bir adım atılmadı. Göreve geldikten sonra Belediye Başkanı Hasan Akgün’ü ziyaret ettik ve burayı geliştirmek istiyoruz dedik. Sizlere bu konuda bilgi vereceğim. İleride burada yapacağımız faaliyetler.”

“62 ARALIK ARSAMIZI 49 YILLIK KİRALANDIK”

“Biz bu işi hallederiz. Tek ihtiyacımız olan birbirimizi sevmek ve tek yumruk olmak. Faaliyetlerimizde dile getirmediğimiz ama 3-4 ay önce sonuçlandırdığımız bir projemiz daha var. Vadi İstanbul Galatasaray’a doğru inen 62 dönümlük bir arazi.” Kulüp olarak bu araziyi Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’nden 49 yıllığına kiraladık. Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’ne projemizi sunmak için projemizi hazırlıyoruz. İki yılımız var. Projenin iki yılda tamamlanması ve bir an önce ruhsat alınması gerekiyor. Galatasaray’a yük olmayacak “Finansman modeliyle bu çalışmaları sizlere sunacağız. Bu proje Kemerburgaz gibi Galatasaray’ın geleceğinde altın harflerle yer alacak. Buna gönülden inanıyorum. Amatörlere proje hazırlayacağız, kapalı spor ve yüzme. Stadyumun yanında modern bir tesis olacak.”

Okan Kötü

“OKAN HOCA UZUN YILLAR HİZMET VERECEK”

“Futbol takımımız Okan Hoca liderliğinde hedeflerine doğru ilerliyor. İlk haftalarda çok eleştirildik ama hocamıza güvenmekle ne kadar haklı olduğumuz ortaya çıktı. Okan Hoca Galatasaray’a uzun yıllar hizmet edecek. Bayanlar Futbol Takımımız liderlik için son maçına çıkacak ve bu maçı da kazanmak için çalışacaklarını ümit ediyorum.” Tüm sporcularımıza ve takımlarımıza güveniyoruz. Sezon sonunda başarıya ulaşmış olacağız.”

Daha Fazla Spor Haberleri

Haber kaynağı

Share this Article
Leave a comment