Galatasaray’ın borcu belli oldu

MaazAhmad
MaazAhmad
2 Min Read

Sarı-kırmızılı kulübün mart ayı olağan meclis toplantısı, Ali Sami Yen Spor Kompleksi Nef Stadı Özhan Canaydın Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Toplantıda yönetim kurulu adına muhasebeci Levent Yaz, kulübün ve bağlı ortaklıklarının 31 Aralık 2022 tarihi itibarıyla özet yıllık finansal, yönetimsel ve sportif faaliyetlerine ilişkin bir sunum yaptı.

Sportif AŞ’nin 1 Haziran-30 Kasım arasındaki 6 aylık dönemde zarar ettiğini belirten Yaz, “Sportif AŞ toplam 254 milyon lira zarar etti. Gelirlerimiz istediğimiz gibi artmadı. Sponsorluk gelirlerinde sıkıntı yaşadık. Geçen sezonki kötü sezona, “Bunu artıramadık. Değişken gelirimiz (UEFA veya Token) şu ana kadar neredeyse yok denecek kadar az. Son olarak daha önceki bazı sözleşmeler bizi engelledi.” dedi.

🟡🔴 GALATASARAY HABERLERİ

Futbol takımının maliyetlerini Fenerbahçe ve Beşiktaş ile karşılaştıran Yaz, “Fenerbahçe bizden yüzde 15-20 fazla harcadı. Diğer rakibimiz Beşiktaş bizden biraz daha az harcadı. Mağlubiyetin asıl sebebi bizim harcamalarımız değil. Asıl mesele rakiplerimize göre son dönemde ülkemizde yaşanan ekonomik sıkıntılar nedeniyle kötü bir sezon geçirdik ve hak ettiğimiz gelire ulaşamadık.” ifadelerini kullandı.

Levent Yaz, kulübün 2022’de 1 milyar 14 milyon lira zarar ettiğini ancak Mecidiyeköy projesi gelirleri nedeniyle zararın 311 milyon liraya gerilediğini belirtti.

Denetim kurulu üyesi Ömer Çirkin tarafından yapılan sunumda sarı-kırmızılı kulübün toplam borcunun 5 milyar 818 milyon 247 bin lira olduğu belirtildi.

Olağan Genel Kurul Mart ayı sonunda

Galatasaray Kulübü’nün olağan genel kurulu 18 Mart Cumartesi günü yapılacak.

Divan üyelerine yapılan duyuruda, genel kurulun Haliç Kongre Merkezi’nde yapılacağı belirtildi.

Söz konusu günde çoğunluk sağlanamazsa toplantının çoğunluk aranmaksızın 25 Mart’ta yapılacağı kaydedildi.

Daha Fazla Spor Haberleri

Haber kaynağı

Share this Article
Leave a comment