Süper Lig | Galatasaray Başkanı Dursun Özbek: “Bu proje Galatasaray’ın geleceğinde altın harflerle yerini alacak”

MaazAhmad
MaazAhmad
3 Min Read

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, sarı-kırmızılı takımın Mart ayı meclis toplantısında açıklamalarda bulundu.

Operasyonel olmayan projelerle ek gelir elde etmeleri gerektiğini belirten Özbek, “Kulübümüz faaliyetlerinden dolayı zarar ediyor. Tünelin ucundaki ışığı görüyoruz. En kısa zamanda özgür bir şekilde karşınıza çıkacağıma inanıyorum. Bu krizden ve yükten.Seçim döneminde verdiğimiz sözlerin en önemlisi bankalar birliğinden çıkmak oldu.9 aylık süreçte “Galatasaray’ı borç sarmalından kurtarmak için bunun ne kadar gerekli olduğunu bir kez daha gördüm. Kulübümüzün üretme kabiliyetini geliştirmemiz gerekiyor. Yürümeyen projeler üretip gelir elde edebiliriz.” dedi.

Dursun Özbek, Bankalar Birliği anlaşmasından kulüp yararına ayrılmak istediklerini belirterek, “Bankalar Birliği anlaşması bizim için en büyük engel. Mecidiköy ve gayrimenkul geliştirme olmasaydı Florya’daki adımları atamazdık. proje önümüzde.”Mevcut şartlar ve faiz oranları ile çıkmak istemiyoruz. Florya projesinden elde edeceğimiz geliri sadece bu amaçla kullanabilmemiz için bloke edeceğiz.” açıklamasını yaptı.

🟡🔴 GALATASARAY HABERLERİ

Dursun Özbek, Galatasaray Adası ile ilgili olarak, “Seçim öncesi verdiğimiz en önemli vaatlerden biri Galatasaray Adası’ydı. Ada 1957’de Galatasaray’a kazandırıldı. O zamandan beri herhangi bir plan ve imar çalışması yapılmadı. Biliyor. Aynı zamanda, Adanın kalkınması için çalışmalara başladık.” açıklama yaptı.

Mecidiyeköy projesinin önemine dikkat çeken Dursun Özbek, “Daha önce de belirttiğim gibi bir Mecidiyeköy projemiz vardı. Galatasaray’ın önünü açacak bir proje. Bugün satılmasının faydasını da anlattım. genel kurulda rezidans olarak Mecidiyeköy projesinden yola çıktık.Bir sonraki projemiz Florya projesi. Riva’da bize ait 130-140 civarında villamız var. Artan maliyetler bizi ilgilendirmez. Ne kadar satıldığına bağlı olarak kasamıza girecek miktarı hesaplayabiliriz. Bugün itibariyle 2 milyar TL’ye yakın bir gelirimiz olacak.dedi.

“Bu proje Galatasaray’ın geleceğinde altın harflerle yerini alacak”

Sarı-kırmızılı kulübün yeni projesiyle ilgili olarak Dursun Özbek, “Tanıttığımız projeler kapsamında basit bir hesap yaptığınızda bu işi hallederiz. Tek ihtiyacımız olan birbirimizi sevmek ve tek yürek hareket etmek. 3-4 ay kadar önce bitirdiğimiz ama haber vermediğimiz bir proje daha var sizlerle paylaşmak isterim stadımızın yanında vadi istanbula doğru inen bir arsa var burayı kiraladık Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’nden kullanım hakkı alarak 49 yıllık arsa için Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’ne projelerimizi hazırlıyoruz. 2 yılımız var. Bu proje için zamanımız var. Bu proje çalışması iki yıl içinde sunulmalıdır. Galatasaray’a yük olmayacak şekilde sizlere sunmanın hazırlıkları içerisindeyiz. Tüm detayları kısa süre içerisinde sizlere anlatacağız. Bu proje Galatasaray’ın geleceğinde altın harflerle yerini alacak. Galatasaray’ın geleceğini hazırlarken, stadımızın hemen yanında olması kompakt bir projedir. Bir hükümet getirecek.” söz konusu

Dursun Özbek sözlerini şöyle tamamladı: “Futbol takımımız, Okan hocamızın plan ve hedefleri çerçevesinde ilerliyor. Galatasaray camiasına uzun yıllar hizmet edeceğine inanıyorum. Bayan futbol takımımız son maçını 2-1’e oynayacak. Sezonu lider bitiririz.Bu önemli maçı inşallah kazanırız.Yüzme,sutopu ve kadın basketbolunda sporcularımız Galatasaray’a yakışır bir mücadele veriyor.Bayan basketbol takımımız Avrupa’da yarı finalde.Tüm oyuncularımıza güveniyoruz. sporcular ve takımlar.”

Daha Fazla Spor Haberleri

Haber kaynağı

Share this Article
Leave a comment