Trabzonspor’da Fatih Tekke heyecanı!

MaazAhmad
MaazAhmad
2 Min Read

Süper Lig devlerinden Trabzonspor’da önce Başkan Ahmet Ağaoğlu, ardından teknik direktör Abdullah Avcı istifa etti. Ertuğrul Doğan, yaşanan gelişmelerin ardından cumhurbaşkanlığına aday olurken, Doğan’ın başkanlığa gelmesi halinde bordo mavililer için ayrı bir yeri olan Fatih Tekke’yi teknik adam konumuna getireceği bildirildi. Detaylar burada…

Süper Ligin son şampiyonu Trabzonspor’da başkanın ardından teknik direktör Abdullah Avcı seçim öncesi adayların önünü açmak için istifasını verdi. Yollar karşılıklı sonlandırma ile ayrıldı. Karadeniz devinde bugüne kadar cumhurbaşkanlığı adaylığını açıklayan tek isim Ertuğrul Doğan oldu. Bordo-mavili kuliste Ertuğrul Doğan seçilirse hangi teknik adamla çalışacağı merak ediliyor. Bazıları Abdullah Avcı’yı yeniden göreve çağıracaklarını belirtirken, bazıları da Doğan’ın Fatih Tekke adını düşündüğünü söyledi.

YABANCI GELMEYECEK

Bordo-mavili kulübün başkanlığı için adaylığını ortaya koyan Ertuğrul Doğan, seçim sonuçlanana kadar herhangi bir teknik direktörle görüşmeyi düşünmüyor. Ama elbette aklında bir tarif var. Doğan yabancı bir hocayla çalışmayı düşünmüyor. Aklında yerli ve Süper Lig’i bilen biri var. Kuliste Doğan’ın şu anda İstanbulspor’da görev yapan ve ‘cemaatin evladı’ olan Fatih Tekke’yi istediği söyleniyor. Bordomavian camiasından genç koça büyük bir sevgi var. Trabzonspor’a teknik direktör olarak gelmek isteyenler çoğunlukta.

“BU ŞEHİR BENİM ŞEHİRİM”

İstanbulspor Teknik Direktörü Fatih Tekke, Trabzonspor’a 4-0 yenildikleri maçın ardından duygusal bir konuşma yaptı. Tarihi sözleri şöyleydi: “Ben bu şehrin çocuğuyum. Sadece futbol değil, hayatımın geleceği ve geçmişi de Trabzon’da. İstanbul’da her dakika Trabzon’a dönmeyi hayal ediyorum. Şehri ve insanlarını seviyorum. Ben buraya aitim. Bu şehir benim şehrim.”

ABDULLAH AVCI DA İMZA ALTINDA

Karadeniz takımından ayrılan Teknik Direktör Abdullah Avcı, Fatih Tekke’nin kendisinden sonra takımın başına geçmesini istedi. Avcı, o dönemde “Futbolu düşünen ve kendini sürekli geliştiren bir isim. İnşallah bir gün Trabzonspor takımını da yönetir” dedi.

Daha Fazla Spor Haberleri

Haber kaynağı

Share this Article
Leave a comment