UÇK’dan Serdar Dursun’a olumsuz yanıt veren Fenerbahçe’ye çarpıcı bir gerekçeyle dava açmıştı!

MaazAhmad
MaazAhmad
2 Min Read

Fenerbahçe’nin yıldız isimlerinden Serdar Dursun’un topa yaptığı eleştiri sonrası aldığı ceza nedeniyle kulübe dava açtığı ortaya çıktı.

SERDAR BULUNACAK

Milli futbolcu Serdar Dursun ile Fenerbahçe arasındaki gerilim, Salı günü açıklanan Tahkim Kurulu kararıyla ortaya çıktı. Kurul kararlarının birinci maddesinde yer alan Serdar ile Fenerbahçe arasındaki davada Uyuşmazlık Çözüm Kurulu kararının onandığı açıklandı.

SERDAR’IN PAYI SUÇ OLUYOR

Serdar’ın kullandıkları topu eleştirdiği için ceza aldığı ortaya çıktı. Sezon başında sosyal medya hesabından bununla ilgili bir paylaşım yapan Serdar’ın belirli bir süre sonra silinen bir paylaşımda bireysel düşüncelerini açıklaması kulüp tarafından suç olarak değerlendirildi.

FİNERBAHÇE FİNE

Buna gerekçe olarak kulüp disiplin kararları verildi ve Dursun’a 15 bin euro ceza verildi.

UÇK İÇİN GEÇERLİ

Topa eleştiri yaptığı için bu cezayı kabul etmeyen Serdar, yolu Türkiye Futbol Federasyonu Uyuşmazlık Çözüm Kurulu’na (UCK) götürdü.

FENERBAHÇE HAKLI

Kurulun 15 Aralık 2022 tarihli kararı Fenerbahçe’nin haklı olduğuydu. Oyuncunun itirazı, disiplin kararında böyle bir maddenin olmamasıydı. Ancak UCK’nın eleştirileri spor Etik olmadığına dair bir gerekçe sundu.

TAHKİM DE REDDİ

Serdar, hukuki sürecini burada bırakmadı ve konuyu Tahkim Kurulu’na taşıdı. Hakem heyeti yaptığı incelemenin ardından sarı lacivertlileri haklı bulduğunu belirterek davayı reddetti.

“Futbolcu Serdar Dursun’un, Uyuşmazlık Çözüm Kurulu’nun Fenerbahçe Futbol A.Ş. 2023 yılındaki toplantısında incelenen dosyadaki müzakere sonucu, kararda usul ve esaslara aykırı bir husus bulunmadığı anlaşıldığından başvurunun reddine ve kararın onanmasına oybirliğiyle karar verildi. Uyuşmazlık Çözüm Kurulu.

Daha Fazla Spor Haberleri

Haber kaynağı

Share this Article
Leave a comment